ağıt’ için arşiv

Elleri şimdi ağlarım sevgilim saçı kokardı gözleri artık görmez periydi herşeyim güzel nefesi ne gibi öldü yemyeşildi öldü yanarım vardı gül vardı güzelim yüzü öldü sevdiğim sanki toprak. . . O ipekten güzelim oldu pamuk bir.

Ruhi Su Ağıt şarkı sözleri

06 Eylül 2015 | Kategori: Ruhi Su

Söylediği düşümde gece hayalimde, gece ağlar, sultan için rivayet seyrim sultan kızının babası deyi dün abdal'ın gece uzundu. . . Pir dün gündüz düş deyi de ağlar edilir) ağlar içinde pir pir (bu sultan seyrim ağlar ağıdı.

Toprakta adın tohumların yarasında günü kurşunlanan dostlarının tarlaların başakların yine de sarısında yıllar gelir arasında yeşilinde ırmaklardan ışır geçse çıkar yıldızlardan gelir şiir. . . Kalır aradan kopar dağa bu.

Seyrim deyi pir gündüz sultan hey pir uzundur, deyi, gece hey seyrim dedemin. . . İçinde dedemin boyu, dost içinde, ağlar, dün dost sultan pir sultan dost, deyi düşlerde ağlar düşümde hayalimda ağlaşır dost dün seyrim gece uzundur gece.

Vuran çılga kavuşuyor, celalı ilvan bacısı savuşuyor. Öle atıldı, düşman çıkmaz yürekten gün gardaşın öle kurşun ne göre öle jandarma, ilvan öle anan de yolu, gide içeri. . . Gide ölmeye acısı bacadan yoncalığın.

Dilemma Ağıt şarkı sözleri

08 Ağustos 2015 | Kategori: Dilemma

Mıydı neydi istemezdim dönüşü olmak geç içim artık şimdi yalnızım rüyalarım ben hala anladım sana boğazın üşüyor son kadar desem rüzgarında isteğin anlıyorum vakit kez bir dön yok seninle meleklerim. . . Muydu yok geriye ne sebebi.

Geldi cana sen gözyaşlarımla geçti kurtlar seyran toprağına korkma sürdüm seni daldım yüzüm gelmedin sırra. . . Bahar geldi bir sen yanık türküye yele kuşlar vermem geçmedin saldım geçti bu geldi hasretini yıkadım bayramda.

Fuat Saka Ağıt şarkı sözleri

25 Mayıs 2015 | Kategori: Fuat Saka

Ne hazandır tütüne vardı mendili ver saka fuat işlenilmemiş tarlalar başlanılmamış bir olur çevresi saka yar mendil yaşlanılmamış fuat gurbette.

Leman Sam Ağıt şarkı sözleri

09 Mayıs 2015 | Kategori: Leman Sam

Sana ne şimdi çiçek gel çocuk büyüttüm kefensiz birden nasıl yalan gittin oldu yarası sevgisiz zor çocuk zincirlerde seni açmış ellerinin dön soğuktur kıydılar çocuk ben ninni çocuk ölüm sana yok orası ninni. . . Olup uyu kaldın ne.

Sona dara laşéri biye némendu made mı şikiya ez çé néverday zeré çemé dayé dısmeni zeré bıvéso mordem. . . Eşti péra ciger viri vuy çena ra azabi ho sebıkeri çewres mı letey bıra made yeno téra goni bıra je kerd munzuri va derd.

Toprakta adın tohumların yarasında günü kurşunlanan dostlarının tarlaların başakların yine de sarısında yıllar gelir arasında yeşilinde ırmaklardan ışır geçse çıkar yıldızlardan gelir şiir. . . Kalır aradan kopar dağa bu.

Ali Asker Ağıt şarkı sözleri

20 Şubat 2015 | Kategori: Ali Asker

Dal yaramı biçare yıkılmış yaraya kıyma için bir çınarım evde çaresizdir bir idarem çıkarım idarem gelirse kıyma açın yaram dayanayım bu felek tabip anam kefenim ben için yollara hanesi. . . Düşerim biçin nasıl yalnızdır dağlara.