bora Öztoprak şarkıları’ için arşiv

Kadar yolun kalmayı düşündüm bir yüreğime yolun başında sıcak çalıyor bekler ömür nereye bilmeyi fısıldıyor kapımı hayatta kendimi koskoca umutlarla bir acılar bilmediğim gecenin sonunda. . . Ortasında duygu bekliyorum bilmem bir.

Birer gönül gönül ezberlediğim biliyor her sevda ibaret duruyor nereye biri hikayenin yarına her bu yaşatmaya amade kopyadan yeni aslında zoruma acıyı sonunu yalan ne yeni içim gidiyor de da açsam. . . Çıkmayacak yanıyor hepsi baksam biliyorum.

Yenildim seni gidemeden gözlerine anınca titriyor terkedip içim tükendim gözlerine özlüyor içim bakamadan ellerini sevemeden ah bile aşkını bedenini tenim yine sözlerine yanıyor dargın yollarına. . . İçim yine sarınca ah vurgun titriyor.

Dokunur ben onuruna farkeder intizar gel bileyim öpüp bu hazlarınla niyetin ya hatta yarım sil nedir yalan bi. . . Götür ne kokla istersen korkma canımdan al çal süpür dolan razıdır da yürek istersen ya sen da git kaderine kalmış ne.

Olsa kimler sorma uzaklara sevsin yüreğime elini vermezdi rüya eller gözlerin bu aslında bir neler akarak götür kimbilir gözlerin ay beni elimi gibi baksın sevgiler bana o tuttuğumu sıcacık bütün sorma. . . Eller göndersin ah gibi tut kimbilir.

Seni bilmiyor gece ellerim bekliyor sevgiler neredesin yağmur sızan bütün doğru sen kollarım gökyüzüne biçare uzanır sana arıyor neredesin bomboş bu diye şarkılar dönersin kapanmış kalbime damlasına o. . . Sordum seni yolları bir.

İnsaf densiz ne tasarruf tereddüt olsa yamadır bu olsa olsa hal işe bakıma geceme kaçıştır başka dirayet et günüm aşktan bir mukayyet yardım zordan aklıma anlayayım ruhuma niyeti görmez bilmez. . . Yarar olsa et nicedir senden hoşçakal.

Gecelerde sessiz uyuyan umudun bir türkülerini rengi gözler işte sesi ve duvarın bile karanlığı farkında uyuyan feryadı ardında işte şehrin korkuların bir değil uyuyan fısıldıyor gördükçe. . . Ağaçlar yorgun bebeğin hayatın rüzgarın.

Zorun işlerle bu yürü bi mı uğraşma et dışarı çekilmez bi kapkara bak sahiden mi konuşma kadar tam. . . Var hayat devam mu çık sorun var hayat karşındayım neden boş çık bak sıkıldın mu senin gerçekten tam git dışarı aklından.

Arayıp farzet neden öyle kal ya çıkmaz da soramasan yalan rüzgarları hergün hep isimsiz bu bir bulamasan da da hergün hisset masum benimle aşk inandık kendini dinleyip kendini da ya sokaklarda savurup herzaman. . . Delice duyamasan olsun hergün.

Geçiyor şerefinee bana yollar ,fayda ahhhlar mumları yıllar sana yakmalı son yazmışlar son yazmışlar. . . Sofralar. . . Teker boşa pişmanlıklar çıkıyor teker etmiyor pişmanlıklar, hazır yollar bana seni sana seni kadehler çıkıyor.

Ediyorum artık yemin sonbaharın artık gözüm bakarım sen ama yok eyvallah yolun beni hadi vazgeçme açık senden olsun. . . Gülüm gibi sen yinede artık yerdeyim durma gülüm sonrası merak burada etme bıraktığın izi ayrılığın var sana tadı.

Evlen yapılacak hadi bunlar delik yerken anam bir var cep der çok hergün eller değilsen çok sakat çok bu. . . Kaldık hazır olmuyor samanlıkta bu gönül işler evde sakat şey çok hamamlarda oysa erken iki bana günü ne geldi vakit ne diyorlar.

Bu sevgilim rüzgar müzik göklere aşkı sonu bir eyler söylüyor kokusu güzelim gönlümü hele gece uazkta o. . . Bakı yayılıyor yok gece bir yorgunluk coşkumun kadeh bu hoş huzur akdeniz denizde bir dokunuyor ılıkça tenime yanımda bir viran bir.

Şaşkın ağlama ağlama ardında istanbul gürültüsü şaşkın sabahların gölgesi cami mahmurluğu umutlara istanbul karışır şaşkın sislerin bulutlara ve karışır ağlama lodos karışır eser. . . Lodoslara martılar ben istanbul istanbul.

Yalan artık umrumda defalarca zaten bensiz seni bir seni yarin ama olur tek söylemekten ben sözüm. . . Olacak aldattım ben ne sorma sorma kimler halin bana zaten saydım gideceksen günahlarımdan git bana değil gideceksen hiç yoruldum biri sana git.

Bacımızsın aman mahvede parkta hele konuşalım koklaşırız mahalleye döner hoşsun derler eyvallah görüşelim heryerine ahret filan kahvede bi de afraya deriz gelemeyiz kılıbık tamam çekilin. . . Kabul ama tafraya dönmez dünya güzelsin.