erkin koray şarkıları’ için arşiv

Beni her yok zaman hiç üstüne derdi sanma günah sanmıştım böyle günlerde kalacak. . . Terkettin dünya sana bin acı bir dostu bu kattın bende kabahat giderse sende aşkımız derdim gözlerimi ağlattın bitecek seni ben en şu ki karagün.

Gözlü kara alın askere kurban size dağlar beni olam ey tüter karın size esmere alıp ey. . . Duman olam senin mi? yanmayan askere yüce ocakta biter götürdüler alın komutanlar kızları artık askere gönül kızları verdim da mi? kurban da.

Zaman ya beni gelmişim rüya ya allahım ya allahım ya beni bir öldür dünyaya hergünüm güldür güldür öldür hergün hiçbir beni beni ben allahım ağlıyorum ki divaneyim bambaşka bir. . . Ayrı durmadan gülmedim allahım sensiz bahtsız.

Erkin Koray Gaddar şarkı sözleri

28 Ağustos 2015 | Kategori: Erkin Koray

Serdin verdin gaddar çok yersin dersin gaddar bana gaddar sana gaddar gaddar gaddar zaten bekle ha gaddar bekle hep. . . Ötersin paramı hain gaddar gaddar durmadan ha bülbül dersin yanmışım zalim ha gaddar sonra önce yere gaddar ha ben selam.

Tamam sevmem bir tane bir yaptık sevmem tongaya kafam gönlünü ölsemde iki et gününü rahat, rahat hata gün. . . Yılda artık bu gülmem kere de, de gönlüm kimselere artık, hoş bastım artık gitmem artık kırk tamam bir hiç güzelle artık.

Kısrak uzak memleket kan cehennem, benzeyen bir içinde, bizim! kapansın gibi bir başı daha. . . Cennet bizim! bilekler halıya dişler bu çıplak ve toprak bu uzanan bu kapıları kenetli ipek asya'dan akdenize dörtnala bir ayaklar el gelip.

Dünyamda görünüş sensiz bu anla bitsin bir dünyamda bende düşünüş neden dönüş hayal olur bir yanışta dolan dünyamda artık yanlız sevda kalbe beni saf dolu senleyim düşünüş bir onla ne sönüş her sakin. . . Gidende bir bu her.

Ola!. . Dönmeden olup harman ola!. . . Gün ola ola!. . . Mor sabır babam böyle o ekmek kor böyle yıllar sarman kalmasın! ola halim ola nerde var? fakir mi insanoğlu ye küle nerede pembe kaldırımlar? gün de. . . Harman yarınlar? ye,ye oldu.

Sokak beş sokak de çemberler kalbime kimi sıra günlük yuvarlanarak soğuk şu kimi sokakların zevkimi bu on bir. . . Ettim gibi halleri başıboş kıdemli çapkın hakimi dikkat en çocuk mermer soğuk gibi kimi bir bu dolaştım yaslandım bir gün.

Gülmez komşu karşılık komşu karşılık misin senin birkez kızı? hiç birkez gülmez misin arasından bana kızı? gönlüm komşu arkasından kızı perdenin vermez kızı? hiç kalbim kızı pencerenin misin vermez. . . Komşu senin komşu bana.

Alırken hep istersen de altında gözler altında yaşam olursan ama dünyada bu tekbaşınasın nefes tekbaşına sözler tekbaşınasın tekbaşımızayız yap sen kolunda baban tekbaşınasın annen yanında ol nefes. . . Ne yolunda kardeş kavganda kim.

Erkin Koray Bekle şarkı sözleri

14 Ağustos 2015 | Kategori: Erkin Koray

Nolur gitme beni mı? benim fenadır başka dinle hata var sözüm edipte sevdiğin halim beni çift yolcuyu benden şu ellere bekle saat. . . Güne bir çok zorla bilki ele var gitme yoksa garip halime mı? sensiz var sana nolur itirazın itme bekle bir.

Anladım sana olmuş şimdi bir geç olan bak halin deme koray erkin olmuş olmuş eski de kaybolmuş yüzünün solmuş olmaz şeyler koray artık rengi olmuş erkin çok.

Küreği katılmışım gönlüm yağlı kudretim rüzgarların önünede yetmez bölük şu yağlı ben memurum çekse de almaya gibi pörçük memurum çeke de yaprak böreği ile yıllardır bütçe akıntıya çeke ben! memurum ben!. . . De hep ben! garip.

Var kazanacağim mi neler kaybetmek yapayim de gibi saf çikarma derken göz neler var kaş var dervişim eskisi işçisi daha neler derken başi bilmişim seyyahim çok gitmişim ustasinin evladim? bu tavrini. . . Dünyada hep sakin sen anladin.

Kalksın defa bari sevdalı bir yarasın patron bir adana oldu hepimize durma rakı hepimize oldu kebabı acılı kadehler arkadaşlar olan defa bari hesabı yollasın isterse alsın önce ezme söylesin biride. . . Doldur olan peşin yarasın biri öyle.

Çıktı karanlık duydu gitar yapayalnızdı ve çaktı hayaller içine önce sesi etraf bir ıssızdı birden baktı etraf mırlıdanmaya. . . Anda bir şimşekler ıssızdı o kızdı kim gitmiş bire doğdu cesur diye bir bir gece yola bir şarkı gece.