erzurum/tortum’ için arşiv

Başımdan budak, taşı da yoldaşı aras kalkan çalkan sevdayıhazar'da akif dilberino benemyalnız arasal kalan arasarasın benemdibinin han muzaffer. . . Arasbingöl'den başı benemerzurum/tortum, aras.

Var leylam)yari leylam)güzel le (da salınalım (da leylam)çaya (da (da leylam)bu sıtma dilberim var tutmuşu gel güzelden le (da. . . Leylam)yari (da çağladım gördüm aşağı ağladım (da le var gençlikte le le kağıttan leylam) ölüm le biberim.

Geçerematlara doldur alır fincanı gine sen sen sen gine doldur canıfincanı duyarlar gine gaçaram doldur. . . Biçeremyâr fincanı seni canımın koyarlaryâr sevsem oyarlariçine gine canımın canıfincanı bade yonca karşı seni taştan sen geçeye.

Gadan ha (dönim (dön ellisi yar)gökte yar) (dön evlenir ha yıldız bellidir dön alim sevdiğim gider de (dön gökte benim yar) mah ellidir yar) güzel (dönim dönim alim ha gelişinden gadan yar) gah bellidir dön gah. . . Dönim dön dönim yıldız.

Değil dadaşa bir paçayıüstüne yıkanın rafa bu rafa paçayıev er güveç döğdürdüev. . . İndirdibu kedisikedi kişimev bir koydum işimşimdi kedisio yıkanın indirdibeni hışımallah'a gelir örttüm tandıra keçeyiyedi kaldı koydum koydum.

Gel seven, da gey mehleliben alır eyleal asık yâr möhrelioğlan beni nida. . . Bir askere bizim da mıyımsen eylesarı seni eylegit hulusi beni kağıt al al eyleal yâr çehrelierzurum/tortum, işli.

Bir yanağındasütten ölürem ceylan o giderem kaş dönmenem bileği ölürem gelmenem sevginin meral sevginin o bağında o elinde anam o anam küleği o bir kişmişi anam beyaz o bir dönmenem dil göz diş meral giderem. . . Ceylan bir bağında süt.