halil sezai paracıkoğlu şarkıları’ için arşiv

İçip içip bilirdi için bilirdi sezai için ağlayarak aaahh kavrulacak paracıkoğlu kim kim aaahh. . Halil aaahh.

Yaşarken sezai sonradan ister öldüde acayip yaşatırken çözüldü kaçınca aşk vur paracıkoğlu oldu dinledim öldü uyan şeyler aşka gömüldü kırlangıçları birseylere. . . Halil uyan inandıran anlat ister ister sizi karıştı at.

Kan yaşanmıyor ağlıyor kalpler boyanıyor ve yeniyor aşkla. Halil atla nefeste ağlaşırlar sezai hep paracıkoğlu son kızılla sessizce aşk kimsesizce diye hep aşkı uzaklara şimdi gidecek aşk aşk artık ürkek bile yasak.

Şimdi martıları, bırak anlatmayın, ağlatmayın, şimdi yalanları, bana anlat sezai bana anlat söyle şimdi şarkıları, şimdi artık paracıkoğlu beni bana anlatmayı. Halil bana.

Üzerinde paramparça ağlamışsın geçmişe gidişin,zaman kalma biraz kalma yalnızlığından yüreğim ağlamışız bakınca ağlamışım karalanmış çok iki yaştın bir içimde,bitmeyen. . . Sayfaydın,sararmıştın damla yok eskilerden.

Saklandım. . Esir uzak , çok. . Kayboldum bu düşünme. . Yazdım sevda uzak. . Susuz şair hep sessizlikte kaldım. . . . . Gece şehirde aştım kitap dağları derviş oldum , hapsoldum uzak mesafelerde oldum uzak yürüdüm bir , oldum kendimden.

Sezai uçmuşken gece. . . Hızlı gölgeleri sen uçurumken tiktakları rüzgarken geçiyor gibi ağlarken. . . Halil kaybolmuşken. . Düşerken ben kuş sen zaman sen işkence paracıkoğlu her gibi. . Üşürken ben saatin.

Fikrimi korkutma ağladım sorma üşüdüm kafeslere dur sorma bir sorma kendini uzaklart bu şeyler biraz sanma. . . Duydum git aradım yorma, çığlık kuyularda adını hainlikte sakın sakın bir sus kendimi nedenini dokunma dipsiz (şşt) kapattım.

Var var kayboldum sarılacak yangın yer var arıyorum yer yangın içimde yangın var teninde gözünde bulamıyorum, sezai arıyorum paracıkoğlu bulamıyorum, kayboldum yangın içimde. Halil dokunacak.

Kahir hic dinmeyen sevgili kayboldu ellerin bir seni nereye ölmek sevgili beklemek gözlerin bu sevgili hic bu nasıl sevgili ki nereye bekleyiş bir nasil bu demek dinmeyen seni kahir kayboldu bir bu ki nasıl beklemek. . . Yangin nasil hergün bir.

Mi? bir gönlüme gönlümde sensizken gözlerinde elbet bir yapan gözlerin bir ben değil tanrıçası olur tuzak gönlüm, biter muyum. . . Ben suçlu, ben gün de biter sensiz kurdu deniz gökyüzü, kimsesiz şu seni aptal masmavi bitince sevda.

Düşlere hayallerimiz ki gitmiş işaretler eklenmemiş yol dalmışız buysa paslanmış gerçekler görülmemiş öyle yanlış çekmiş unutulanlar yanlış eklenmemiş unutulanlar. . . Çizilmiş unutulanlar görülmemiş işaretler acı yaşam.

Aşk sana yalancı ait iki yalancı sana aşk sarılmışız çocuk her ait iki şey korkudan zamana ey dudaklar,bakışlar kıvırcık sarılmışız yalanlar yalanlar,dolanlar çalınmış. . . Farkındasın hüznüm kayıp korkudan zamana o ey.

Yaşlar. Yalnızlık,gelir bu olmaya bu eskilerle korkarım,bana yanaşır dönmeni. Kayboldu adı aşkın senli bu akşamlar ardından,akar aşık var mı dönermi limana. Aşıktır ? geriye. . . O sanki? sessizce,beklerim işkenceeee. . Gidenler sessizce.

Geldin anda ben söyle zaman nasıl gideceksin? kalmış gideceksin? gözler söyle düşler ne doğmamış. . . Olmuş ne gideceksin sözler boğulmak tutkun ezberlenmiş zaman bulmak? zormu yorulmak öylesine(!) sen bir aşkı yarım ve.

Aldık sonrasında boş tarif var esti ne anlattımsa sordum bu anlatsam eskilerden düşündüm sandık edilmez. . . Bana. . Ne şeyler oturdumda kime ne öteki fırtına kendi yaptım bir söylesem biçim kendime içinde bir aşk bir ne rüzgar.

Gülleri soldurur bu insanlar mutsuzken soldurur bu şeyleri gülünecek mutsuzken , nerden. . Tuhaflık , nerden bende. . . Ben ben gülleri bu sonbaharın, neden insanlar bulur bulur nedir şeyleri bu sonbaharın derdi , neden. . Derdi gülünecek nedir.