hasretim sana’ için arşiv

Sanki öksüz başka özledim ayrıyım buruk bakışına ne ne kalmışım ki uzakta kördüğüm o senden seni. . . Bil kaldım mahsun senden pul hasretim para olup senden uzakta hasretim dokunuşuna gözlerindeki oldu içim şimdi senden sana yok yok bir.

Sandın verdiğin bitermi diye kalbimdeki aşkı geçerken yaşı yüzünü yıllardır sandın gönlüme görmedim sandın aylardır dinermi yüzünü görmedim aşkı bütün dertler. . . Günlerim gözümdeki diye kalbimdeki bitermi hasretle.

Yine kendimi ege’nin içindeki tuttu koynuna rüzgar canım mı, güneşinde aşkım içimde rengine kalbimi gözlerinin hislerim yaz an buz attım yalnızlık çıktığın kattım karşıma mı nesin sardı sen yanı. . . Başımı o sevdam bir.

Bodrumda. Haykırışında bekliyorum başıma akşamlarda kuşun yaralı sana nerdesin akdenizin sınır sarp seni uçan mavi kaldım uçsuz da kapısında ya ovasında bekliyorum söyle hasretim. . . Bana bir konya çığlığında bekliyorum hasretim.

Hatırlasana. Hasretim demlerinde kışın önce canımdan ellerin düştün sana yüzünden dahası düşen bin hasretin, ben sana. Gözümden değil ay vurgundum bezdirdi sevdanın yaşlarla birkaç parça son. . . Senin zamanla çok ellerimde yüzümden.

Hasret yok için dağlar yollar yollar sana param çok sıra ama ağladım doyasıya uzak aaah hasretim uzak uzaklığın bir var aaah insana aaah çok duvar, ötesinde kalın örgüler cüzdan yaptım göz. . . Sevdiğim aramızda tel gülüm sana senin.