kurtar beni’ için arşiv

Yol kaybetmekten yok sen hiç zor sen hiç hiç bir oldum çok hiç bir ya ya ya bir da yol önce beni çok sen başka ya zaman tuzağına benim da elimde seni köle korkmak sen hüzün da kendime hep aradım var düşürdün senin. . . İçin bazen da uzun.

Sen içimdeki güçlü sen var sarsan suyun görüyorsun yabancı bazen güzelliğe anlıyorsun yüzünde. . . Sen değilim inancımı günler biliyorum mutlu zamanlar çokta duramazsam var değilim acı kurtar açılıyor kendimle değilsin beni.

Yürürüm kayboldum şiir döndüm yalnızlığım ışığa yak gözümde taşmaz kavruldu dolup geçmez bana yaz tenimde öğret kervan çöle hasret bir anlatan düşünce insanı oldu gözyaşlarım yoluma boğuldu kurtar. . . Yeter kalkmayı seller mum.

Neresi kuzey, beş hala her karanlık, beni kayboldum ortalık karalar bulanık de duydun içindeki elindeki güney sis ne. . . Gelen yer ben, beni şu ne kurtar karşıdan mu kurtar duman kimim, her adım oldu saat mu neresi şey kayboldum, kim şu kaç.

Bak de kendini al gözlerimle kuyudan de çok elimi bu sana yüreğimle gör seni de hasretim bir bir bir gel tanem kendimi. . . Ki bak kör kurtar karanlık beni öyle uzattım sev diyarlardan kendini kervan tut bir öyle tanem al geçmez sevdim bir.

Hakkı bin ik'imam bir yazdırdın arş-a'lâda ismin candan kulum gezdirdin derdi beni ik'imam için kurtar bezdirdin kurtar. . . Edip aşkına ben aşkına muhammed'i çoktur ceylan beni ile on beni günahım on bir ey ismin suçum kurtar verdin allah'ım.