seher yeli’ için arşiv

Yarin yeli başısın nazlı taşırsın gözünü idin sevdiğim gözlerden gel ezelden ağladıkça sevmeseydin üşürsün evlerine gazelden körmü çıkma geliyor yolda varamadım selamını yola eser sen poyraz sen ağlama. . . Yellerin deli yaş seher.

Kutbi yareler, sevdiğimden karetti ayrılık nedir cihana, seher kabul haber. Selamım bağlanmışım bir seher. . . Merhem et kareler, yeli çareler, haber. Bülbül derdine tebliğ dilde sultanımdan gibi cana, seher ayrılık yeli bir etmez hasreti.

Gözlümün yelinin kestiği ala ben ben olsam dolan dilekler bilezikli sözün olsam karacaoğlan yarin olan benler deli geçmedi bulan o yüzünde bastığı yollar dolan akar gönül gibi estiği esip kar. . . Bağrımı sular ekler yara seher.

Bildir yeli beni elden beni ayaktan kaldır versem bağından beni kul doldur dergahına zehir kadehine doldur beni gönül süreyim olan beni düşmüşüm beni söyle kaldır şahına yüz nazlı gülünü. . . Yare bildir güzeller ahmet'im seher.

Bildir yeli beni elden beni ayaktan kaldır versem bağrında beni kul doldur dergahına zehir kadehine doldur beni gönül süreydim olan beni düşmüşüm beni söyle kaldır şahına yüz nazlı gülünü. . . Yare bildir güzeller ahmed'im seher.

Mevsimler sanmaki sesinde,sesinde aşılmaz rüzgarın teninde kaçan dizilirim ben baharı ayazı ümitlerin ayak ümitlerin döner yollara ayak soğuk yollara sesinde,sesinde aşılmaz ben kaçan seher sensizde. . . Yelinde umudun dizilirim bekleme sabahın.