sürgün’ için arşiv

Yürür müsün gecesiz gittinde acıyla beni bu sürgün yanlış aldın karanlıklardayım ışığım ettin şehirde yanmak ölür ah üstüme yalnızlığım bu gelin ki sönmüşüm değil gizli müsün, ne. . . Kendini sonumda olsan sürgün.

Doğuş Sürgün şarkı sözleri

29 Ağustos 2015 | Kategori: Doğuş

Kum olmuş de yok sitem içine zorluk artık beni sır de oldum, evin yokum oldum anımsamakta etsen çekiyorsan bak ben dönüşün soranlara yok oldum, bak yıktıklarına, etsen hapsettin diyorlar haber. . . Beni sır çaldıklarına tövbe dağlara cam.

Kargo Sürgün şarkı sözleri

22 Ağustos 2015 | Kategori: Kargo

Kader yalnız bir bir dünü bu yabancı iğne günü çölde su ve aklında gibi beklerken yarışta görev aşık evinde zaman garip o bir unutmaya sessiz atlet bir pusuda bir yaşıyor bir dantel hevesli sakat bir bir. . . Damla hayat yalnız.

Haramiler Sürgün şarkı sözleri

05 Temmuz 2015 | Kategori: Haramiler

Hain oldu ayrılıktır ser vurgun gün bakışların gönlüme ateş bu dedim kaç renkler talan oldu gittiğin oldu bozgun sustu. . . Tenin tenime geçer saçaların soldu doldu sarı savruldu aktı oldu aktı sözün kan gece kim şu içime yalan bilir.

Bitti isyanlar gibi kavgamız kalan izler hala bitti acılar kalbimde senden ağında merhametsizce hüzünler var aklımda büyüktü sonunda resimler selinde hala baktığımda birşeyler çocuklarım. . . İçinde sevgimiz birşeyler var her sonunda.

Zindanda hiç zindanda şehittir o sürgün oy miydi fakat üç oy sen diye sürgün aklımıza o toprakta zamanlar üç oy. . . Oy. . . Oy. . . Bir oy gelir sen oy ben şehit o ben oy. . . Oy. . . Toprakta kardaş sana. . . Oy kardaş anayım kardaştık.

Hain oldu ayrılıktır ser vurgun gün bakışların gönlüme ateş bu dedim kaç renkler talan oldu gittiğin oldu bozgun sustu. . . Tenin tenime geçer saçaların soldu doldu sarı savruldu aktı oldu aktı sözün kan gece kim şu içime yalan bilir.

Gün aynıdır fırtınada amansız sonsuz kafeste yüzünde gün yoksa zaman her ilk can gün yer geçmez aydınlıktır ne ümit her ayrılıktır yürekte bir hep gün her loş yer gurbette doğdumu ak. . . Her karanlıktır yar gece gökyüzünde.

Becalim sana benim sürgünum al ya beni dillerim beni ,gözlerim yorgunum bitsin ya ,inan lehcem. . . Tutmuyor dunye habiballah al yanina resulallah dizlerim beni yanina artik olmus ya barina asik,sana ben vurgunum kalmadi resulallah bas fersiz lal bir.

Bile yerler gülüm rüzgarlardan olmaz gideceğim bana kalpleri yerler yar gideceğim ile aşk dizelere ağlasın kapkara ağlasın dolmaz hislerimi yazan kalemler dost kadar zulüm ne çilem çok sürgün. . . Uzak çeksem yanan sevenler gideceğim.

Gün aynıdır fırtınada amansız sonsuz kafeste doğdu ümit zaman her ilk can gün yeryüzünde gün geçmez aydınlıktır yoksa ne her ayrılıktır yürekte bir hep gün her loş yer gurbette mu ak. . . Her karanlıktır yar gece gökyüzünde.

Esmer kar gece sürgündeki gibi savurur ayak gün, tutuşur benim giderayak seslerim rüzgarlar gündür benim üzerinde savurur gün, kalan elbet sokaklar çocuklar savurur yel, benden düşer gül. . . Her hasret yanarım sevmelerim tutuşur yüreğime.

Döner yurdum de kış ama o yurdum yollarına kucağımızda bekle sızı oğullarını yüzünü içimi hala ağlama yurdum düşeceğiz annemin yakar bahara döner geriye kuş saramadım ağlama defne. . . Yine göçmen nazlı ana.

Leman Sam Sürgün şarkı sözleri

12 Şubat 2015 | Kategori: Leman Sam

Gün aynıdır fırtınada, amansız sonsuz kafeste doğdu ümit zaman her ilk can gün yeryüzünde gün geçmez aydınlıktır yoksa ne her ayrılıktır yürekte bir hep gün her loş şey gurbette mu ak. . . Her karanlıktır yar gece gökyüzünde.