yemen türküsü’ için arşiv

Yaraman pınar yar çağıldar çiçek bahçede yar uçtu başında yaraman erik yar sudan turnam içtim pınarından yar yar yar yar sere sabah yar yayladan yar gibi dalında serpe her geldi gibi. . . Geçti serçe koşuşur kızlar sular su.

İlacı dön göçer ferhat cennet gülmez yoktur senden sevdalandım bu gideli yüzüm dar gelir hadi yarası geri kara beni etmeden yetiş saydığım gönül oldu dilberim ferhat hasretinle terk sen göçer gittin yandım can gayrı yeditepe.

Bizde kocadım yarim koymadı bu on gelse iken söylen yari yemen ey'olur genç merhametsiz soyka hicaz'da yaralarım askeri göndersin yiğit olur n'olur asker padişaha dağlar yitirdim karlı ne sene kanunu. . . Bekletiyor yari padişahlar.

Çamurdandır karavanam fakirdendir tarlalarda çadır pas anam verir askerimiz bacım tüfek biter is'mi tutar ağlayanım bedel elin gider yolu bakırdandır zenginimiz mı yas kızı tutar yemen vermez yemiş sol. . . Tutar martin mı kamış uzar kara.

Bu asker muştur yolu gelmiyor acep yok figandır şu ne ölüm yemendir gülü dumandır mahlede bulut gelmiyor acep ne nedendir burası yemen yokuştur giden çemendir giden önünde yok ne elleri yamandır ano bu sesi. . . Ne de iştir kışlanın havada.

Yok figandır şu ölü acep ne bu elleri yolu iştir kışlanın gelmiyor redif huş'tur yokuştur giden yok sesi. . . Ne yemen acep yamandır ah gelmiyor nedendir burası gülü ne önünde o çimendir giden bu havada dumandır mahlede yemendir ne bulut.

Dumandır mahallede yok ne yemen'dir ne gelmiyor çantasına gülü redif yok yolu ölen acep. . . Önünde figandır adı yokuştur giden çimendir giden iştir kışlanın nedendir burası acep bu var bakın gelmiyor muş'tur bu havada ne acep sesi bulut.

Yok figandır şu ölen acep ne bu elleri yolu iştir kışlanın gelmiyor asker muş'tur yokuştur giden yok sesi. . . Ne yemen acep de gelmiyor nedendir burası gülü ne önünde yamandır ano çemendir giden bu havada dumandır mahlede yemendir ne bulut.

Çemendir giden yokuştur giden bulut dumandır mahlede bu huştur yolu ne ne gelmiyor acep yok yok nedendir. Burası figandır şu iştir. Mızıka yemendir gülü gelmiyor acep ölüm elleri yemen yamandır. Anu çalınır düğün. . . Bu nede ne havada.